خانه / مقالات / رشد شخصی / آیا می‌خواهید دخترانی موفق تربیت کنید؟ علم می‌گوید که تا می‌توانید از آن‌ها عیب‌جویی کنید

آیا می‌خواهید دخترانی موفق تربیت کنید؟ علم می‌گوید که تا می‌توانید از آن‌ها عیب‌جویی کنید

تربیت
دختر موفق

در عصر جدید عیب‌جویی از فرزندان برای درس خواندن یا  تربیت یا هر کار دیگری مورد نکوهش قرار می‌گیرد .اما مطالعات جدید نشان می‌دهند که این‌گونه عیب‌جویی‌ها از طرف والدین می‌تواند نقش مهمی در موفقیت فرزندان داشته باشد.

برای کودکان نزدیک به سن بلوغ، معنی واقعی حاضر جوابی و نگاه غضب‌آلود این است که “از توصیه مفید شما متشکرم و از این به بعد تلاش خواهم کرد تا به سخنان شما عمل کنم.”

یک روز دخترم به خاطر این مقاله من را می‌کشد، اما این داستانی است که از والدین در همه جا پشتیبانی می‌کند.

محققان در انگلستان می‌گویند که ” انتظارات فوق‌العاده بالای والدین از دختران نوجوانشان (به ویژه اگر به طور مداوم این انتظارات به آن‌ها یادآوری شود)، یکی از مهم‌ترین عوامل در پیش‌بینی اینکه آیا دختران جوان رشد می‌کنند تا زنان موفقی در آینده شوند، است.

یک انتشار مطبوعاتی از دانشگاه مطرح می‌کند که “پشت هر زن موفق یک مادر عیب‌جو وجود دارد؟ اگر دختران نوجوان مادرانی سخت‌گیر در تربیت  داشته باشند احتمال موفقیت آن‌ها بیشتر خواهد شد.”

1 -بیشتر عیب‌جویی کنید، کمتر شکست بخورید

محققان دانشگاه اسسکس بر این باورند که دخترانی که والد اصلی آن‌ها (که معمولا مادر است) به طور مداوم انتظارات والدینی بالایی را از خود نشان می‌دهد، احتمالا از گرفتاری در تله‌ای که باعث می‌شود دختران به موفقیت کمتری دست پیدا کنند در امان خواهند بود.

2-به طور خاص دخترانی با مادران سخت‌گیر

 

احتمال رفتن آن‌ها به دانشگاه بیشتر می‌شود.
احتمال کار کردن در مشاغلی با حقوق کم برای آن‌ها کمتر خواهد بود.
احتمال نداشتن شغل در دوره‌های طولانی برای آن‌ها کمتر خواهد بود.
محققان به رهبری دانشجوی دکتری اریکا تی.راکسون رامیرز، تجربیات بیش از ۱۵۰۰۰ دختر بریتانیایی ۱۳ و ۱۴ساله را در طی یک دوره ۱۰ساله مورد مطالعه قرار دادند.

البته اجتناب از مشکلات لزوما به این معنا نیست که سرنوشت دختران تبدیل شدن به شریل سندبرگ، کیتی لدک یا سارا بلکلی زمانه خود باشد، بلکه بدان معنی است که شما با تربیت آن‌ها احتمال بیشتری در حفظ فرصت‌های خود در موفقیت‌های آینده دارند.

و این، والدین عزیز نقطه‌ای است که شما دیگر کار خود را انجام داده‌اید (هنگامی که موفقیت فرزندان شما تبدیل به تمایل و خواسته بیشتری از طرف خودشان نسبت به تمایل و خواسته شما می‌‎شود آن زمان است که شما متوجه خواهید شد که کار خود را انجام داده‌اید.)

3-به شما چشم‌غره می‌روند؟ این بدان معنی است که کار شما تأثیرگذار است

آیا تا به حال سعی کرده‌اید که والدین عیب‌جوی یک دختر ۱۳ یا ۱۴ساله باشید؟ برای اطلاع شما، چه در مورد پسران یا دختران صحبت کنیم، می‌تواند به سرعت تبدیل به چشم‌غره رفتن، کوبیدن در و ترشرویی شود.

من مطمئن هستم که این کار اصلا سرگرم کننده نیست، اما والدین می‌توانند از این ایده محققان لذت ببرند “هرچه بیشتر ستیزه‌جویانه به نظر برسند و بیشتر شبیه با دیوار حرف زدن به نظر برسد به معنای احتمال تأثیرگذاری بیشتر است.”

راسکون رامیرز می‌نویسد “در بسیاری از موارد، ما در کاری که باور داریم برایمان راحت‌تر است موفق می‌شویم، حتی زمانی که این علیه اراده والدین ما است، اما مهم نیست که چقدر سعی کردیم که از توصیه‌های والدینمان اجتناب کنیم، احتمالا توصیه‌های آن‌ها بر روی تصمیمات ما تاثیر می‌گذارند.”

به عبارتی دیگر، اگر دختر نزدیک به سن بلوغتان به شما چشم‌غره رود و ترشرویی کند معنی اصلی این کارهای او در عمق ذهن ناخودآگاهش این است که “من تلاش خواهم‌ کرد تا به حرف شما عمل کنم.”

منبع: Inc

همچنین ببینید

دیجی کالا

درسهایی از دیجی کالا و درامد روزانه ا میلیاردو دویست میلیون تومانی آن ، برای استارت تاپ ها

دیجی کالا در دوازدهمین همایش مدیریت کسب و کار های هوشمند در سازمان مدیریت صنعتی٬ …

3 دیدگاه

  1. خوشحال میشم با سایت بنده هم تبادل لینک داشته باشین

  2. سلام ممنون باشه حتما تبادل لینک انجام می دم و از مطالب سایتتون استفاده می کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.