خانه / مقالات / انگیزشی / بهترین شغلهای آینده

بهترین شغلهای آینده

آینده مشاغل به سرعت در حال تغییر است. صنایع کاهش می یابند ، مشاغل ناپدید می شوند و مهارت های حرفه ای در حال حاضر نیمه عمر سریعی دارند.

مدیر بخش تحقیقات موسسه آینده دیوین فیدلر می گوید: تغیرات عمیق ایجاد شده باعث می شود که شما تغییر ماهیت کارخود را در دهه آینده ببینید.این یک جهان جدید شجاع است که بوجود آمده است، اگرشما احساس کمی گیجی می کنید ما شما را سرزنش نمی کنیم.

شما احتمالا تعجب می کنید،چگونه می توانم با همه اینها همچنان ادامه دهم؟ چه نوع مهارت های حرفه ای را باید کسب کنم؟ بهترین شغل برای آینده من چیست؟

همه این سولات عالی هستند ، و خوشبختانه ما پاسخ انها  داریم .

1-تحلیلگر داده ها

آینده
بهترین شغلهای آینده

انجمن جهانی اقتصاد (WEF) هزاران نفر از مدیران اجرایی را از سراسر جهان و از طریق صنایع مختلف مورد بررسی قرار داد. و اکثریت ، قاطعانه توافق کردند که تحلیلگران داده در بالای لیست استخدامشان قرار داشته باشند.

چرا؟

چون  ما انسانها در حال حاضر یک تن از داده ها را تولید می کنیم.در واقع   طبق مطالعه IDC  تا سال 2020 ، هر انسان در این سیاره حدود 1.7 مگا بایت اطلاعات جدید را در هر ثانیه درهر روز تولید می کند. این مقدار اطلاعات بسیار زیادی است.

برای شرکتها ، مقدار زیادی اطلاعات به معنای فرصت های فراوانی برای بدست آوردن این اطلاعات برای  شناخت  مصرف کنندکان ثروتمند است.

و به منظور انجام این کار،WEF می گوید: که آنها نیاز به یک تیم از تحلیل گران داده ها دارند تا بتوانند بینش هایی را از داده های تولید شده توسط اختلالات تکنولوژیک ایجاد کنند. تجزیه و تحلیل دادها به عنوان عصر اطلاعات ودر راه نفوذ به واقعیت ها هم خواهد بود.

2- متخصص IT و ریاضیات

آینده
بهترین شغلهای آینده

جای تعجب نیست که تکنسین های هاردکورد و ریاضی نوردز هنوز هم در تقاضای لیست داغ آینده هستند.زیرا آنها همچنان به ستون فقرات نو آوری و صنعت وصل هستند.

برنامه نویسان ، توسعه دهندگان نرم افزار و تحلیلگران امنیت اطلاعات  به ویژه مهم خواهند بود، در صنایع پایدار و نیچ های در حال ظهور، نیاز به این حرفه ها برای ساخت نسل بعدی سیستم عامل ها ،برنامه های کاربردی و فن آوری و مهمتر از همه برای اطمینان از امنیت آنها است.حرفه های تکنولوژی در حال حاضر یک منبع بسیار کارامد از کارمندان هستند.جای تعجب نیست که فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال گذشته لیستی از شادترین شغل هارا به خود اختصاص داد و 7 مورد از 10 نقطه بالا را به اثبات رساند.

اگر شما به اندازه کافی خوش شانس باشید که در حال حاضر در این زمینه کار کنید احتمالا شما تعجب می کنید که کدام بخش ها یا تخصص ها رشد بیشتری در آینده را ارائه می دهند.

بیل گیتس می گوید: اگر زمان دوباره ای داشت در یکی از سه زمینه زیر در کالج تحصیل می کرد.

هوش مصنوعی

انرژی

بیوتکنولوژی

3- معماران و مهندسین

آینده
معماران

 

در طول سه سال آینده نیاز به معماران و مهندسین به سرعت در حال افزایش است، با تقاضای امروز برای این متخصصان که در حال حاضر در حال ورود به عرصه کار هستند.معماران و مهندسان مانند اساتید جهان هستند، آنها رویا ها را به واقعیت تبدیل می کنند و همه چیز را از نیروی انسانی و اکتشاف فضایی برای تبدیل کل شهرها و نحوه زندگی ما انجام می دهند.

همانطور که ما به پیشرفت های عمده نزدیک تر می شویم و بیشترین مشکلات شرک را در جهان حل می کنیم ، مشکلات بزرگ پیچیده ای هستند که به نظر می رسد شریرانه باشند زیرا راه حل آنها دشوار است ، مانند بحران پناهندگان ،تغییر آب و هوا و کاهش صنایع ، ما نیاز به نو آوری و توانایی معماران و مهندسین داریم.

طبق گرایش انجمن جهانی اقتصاد ، بزرگترین تخصص های رو به رشد عبارتند از:

بیوشیمی

فناوری نانو

رباتیک (مهندسی مکاترونیک )

مواد

4– متخصص فروش

آینده
متخصص فروش

تا سال 2020 ، تکرار فروش به طور فزاینده ای به تکنیکهای فنی تبدیل خواهد شد. همانطور که شرکت های آینده به تولید محصولات نو آورانه و تکنو لوزیکی پیچیده ای روی آورده اند ، که تاکنون ندیده ایم، آنها یک کار گروه بازاریابی تخصصی، به ویژه افرادی که می توانند از فروش تکنولوزیکی پیچیده برخوردار باشتد- نیاز دارند تا مشتریان جدید را هدف قرار دهند و رشد را بوجود آورند.

همانطور که گزارش مشترک MonEg و Scale pay اشاره می کند.متخصصان فروش با مهارت های فنی قوی ، به طور متوسط 3.4  درصد حقوق خود را افزایش می دهند و به طور معمول باعث رونق حقوق و دستمزدشان می شود.

فراتر از شناخت تکنولوژی ، بازاریابی فروش نیز نیاز به مهارت ارتباطی استثنایی و در درجه بالایی از هوش هیجانی دارد.

5- مدیران ارشد

آینده
مدیران ارشد

طی چند سال آینده ، WEF می گوید که مدیران ارشد  با شرکتها همکاری بسیار خوبی خواهند داشت ، به خصوص در بخش هایی که دچار مشکل شده اند.

به گفته تحلیلگران و پیش بینی های انجام شده ، بخش هایی که احتمالا یک تغییر عمده را تجربه می کنند، عبارتند از:

بخش انرژی

مشاور املاک

خدمات مال ( به ویژه بانکداری تلفن همراه )

رسانه ها و سرگرمی

بنابراین ، اگر شما یک مدیر در حال انتقال به یک مدیر ارشد هستید ، به استقبال چالشهای جدید بروید، و در نظر بگیرید که در یکی از زمینه های بالا فعالیت کنید. فقط به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید مدیر اجرایی باشید کارکنانتان را از دست خواهید داد در شرکت. زیرا مهارت های مدیریتی معمولی به سادگی دیگر کافی نیست.

6- طراحان محصول

آینده
طراحان محصول

WEF می گوید که شغل های تکراری و یکنواخت در آینده به طور فزاینده ای خودکار می شوند و می گوید که مشاغل خلاق مهم تر از همیشه است، به ویژه آنانی که نیاز به تماس با انسان دارند.به همین دلیل طراحان بسیار مورد توجه قرار خواهند گرفت، چرا که ما همانطور که به سال 2020  نزدیک می شویم با مشاغل تجاری، محصول و طراحی صنعتی ، بیشترین رشد و تقاضا را تجربه خواهیم کرد.

با زمینه های در حال ظهور مانند رباتیک و فن آوری های پوشیدنی و صنایع مانند: بخش انرژی که رو به نابودی می رود، ما نیاز به طراحان محصول برای طراحی همه چیز از اتومبیل های بدون راننده و آینده حمل و نقل از طریق ابزارهای جدید و کالاهای تولیدی داریم.

7- متخصصان منابع انسانی

با توجه به اختلالات کلی که در صنایع در تمام قسمتها احساس می شود ، و رقابت شدید برای برنامه نویسان با استعداد معماران و مهندسین ، جای تعجب نیست که مدیران اجرایی از سراسر جهان به WEF گفته اند: که یکی از مهمترین اولویت های آنها یافتن را ه های هوشمندانه و کارآمد برای ایمن کردن و نگه داشتن استعدادهای قوی است.

به همین دلیل متخصصان منابع انسانی در طی چند سال آینده فرصت های شغلی زیادی پیدا خواهند کرد. خانواده های شغلی کامپیوتر و ریاضیات ، معماری و مهندسی در حال حاضر عمیقا استخدام دشواری دارند. اما با پیش بینی WEF  تا سال 2020 در این زمینه ها بیش از دومیلیون شغل در سراسر جهان ایجاد خواهد شد.

همانطور که می بینیم شرکتها به عقب بر گشتند تا متخصصان منابع انسانی با استعداد برای کمک به بازنگری منابع انسانی استخدام کنند. وبدانید که آینده منابع انسانی دیجیتال می شود. ما می بینیم که دیجیتال چگونه حمل و نقل، رسانه ها و آموزش پرورش را تغییر داده است.اقای جورج میستر ( شریک در شرکت مشاوره منابع انسانی امریکا) می نویسد: سفر بعدی رهبران منابع انسانی ، اضافه کردن یک لنز مصرفی و دیجیتال به عملکرد HR است، برای ایجاد تجربه کارمند که بهترین تجربه مشتری را انعکاس می دهد. اما کسب استعداد تنها چیزی نیست که متخصصان منابع انسانی روی آن تمرکز کنند.

بر اساس گزارش WEF ، 65 درصد از مدیران اجرایی و رهبران صنعت دنیا می گویند که آنها به دنبال سرمایه گذاری جدی در کارکنان فعلی خود هستند . بنابراین متخصصان منابع انسانی با زمینه ای قوی در توسعه آموزش برنامه ها ، همچنین باید بسیار با تجربه باشد.

8-آینده قانون گذاران و متخصصین روابط عمومی

آینده
قانون گذاران

همانطور که آینده ما با فن آوری های هیجان انگیز (وترسناک ) جدید مانند اتومبیل های بدون راننده ، هواپیماهای بدون سرنشین دوربرد و ویرایش ژن، محاصره می شود ما نیاز به قانونگذاران و کارشناسان سیاست گذار برای رفع مشکلات قانونی و اخلاقی داریم که با تکنولوژی جدید همراه شوند.

اجازه بدهید به شما نونه ای بگویم که صنعت خودرو در حال حاضر با آن مواجه است. مهم نیست که چقدر امن هستند ، اتومبیل های بدون راننده هنوز باید برنامه ریزی شوند تا در صورت تصادف پاسخ دهند. بنابراین ، اگر یک تصادف  وجود داشته باشد، چه کسی باید ماشین را برای ذخیره سازی برنامه ریزی کند؟ راننده ؟عابر پیاده ؟یا رانندگان دیگر؟

این مناطق خاکستری ،از نظر اخلاقی ناخوشایند ، باید توسط وکلا و قانونگذاران دولتی به طور یکسان مورد بررسی قرار گیرد، زیرا آنها تلاش می کنند قوانین و مقررات آینده را به طور فزاینده ای پیچیده تر کنند.

منبع:careerfaqs.com

مترجم : Mehri Alizadeh

 

 

 

 

درباره ی Mehri Alizadeh

همچنین ببینید

دیجی کالا

درسهایی از دیجی کالا و درامد روزانه ا میلیاردو دویست میلیون تومانی آن ، برای استارت تاپ ها

دیجی کالا در دوازدهمین همایش مدیریت کسب و کار های هوشمند در سازمان مدیریت صنعتی٬ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.