خانه / مقالات / انگیزشی / 10شغل که در آینده بوجود می آیند

10شغل که در آینده بوجود می آیند

شغل
شغل های آینده

به یاد دارید در زمان کودکی چند بار از شما پرسیده شده دوست دارید چکاره شوید ؟ و به یاد دارید چند بار شغل مورد علاقه خود را تغییر داده اید؟ پزشک خلبان و مهندس شغلهای محبوب زمان کودکی هسند اما دیگر دوران انتخاب این شغلهای کلیشه ای به پایان رسیده است.

کودکان نسلهای جدید باید مشاغلی متناسب با آینده ای که پدران و مادرانشان در حال ساخت آن هستند انتخاب کنند شغلی متناسب با پیشرفتهای فضایی پزشکی رایانه ای و مهندسی . برای مثال طراحی اندامهای بدن یکی از مشاغلی است که در آینده ای نه چندان دور و با پیشرفت روبه رشد و لحظه به لحظه دانش سلولهای بنیادین به زودی به مشاغل پرطرفدار تبدیل خواهد شدشاید بخواهیم نگاهی به لیست مشاغلی که در آینده از بازار کاری داغی برخوردار خواهندبود بیاندازید.

خلبان فضایی

شغل: خلبانی و راندن شاتلهای فضایی به میان فضا

زمان احتمالی استخدام: سال 2020

گرایش: شرکت Virgin Galactic در نظر دارد اولین پرواز توریستی فرامداری خود را تا سال 2012 و با بلیطهای 200 هزار دلاری آغاز کند.با وجود رقابتی که میان شرکتهای مختلف وجود دارد این قیمت به زودی کاهش پیدا خواهد کرد به اندازه ای که امکان پرواز روزانه شاتلها با هدف توریسم معدن یابی و تحقیقات علمی به فضای خارج به سوی ماه و اخترواره ها به وجود خواهد آمد. در این شرایط خلبانهای تجاری فضایی به شدت محبوب و مشهور خواهند شد.

تحصیلات : مدرسه هوانوردی یا نیروی هوایی. همچنین به لابراتوار زیر آبی شبیه ساز فضا در ناسا نیز سری بزنید.

 

مهندس مهاجرت حیوانات

شغل: ایجاد زیستگاهای جدید برای جانداران

زمان احتمالی استخدام: سال 2020

گرایش: در حال حاضر بسیاری از زیستگاها با سرعتی  بیشتر از مدت زمان مورد نیاز برای تکامل یک گونه زیستی در حال تخریبند.اما انتقال دادن جانداران به زیستگاه های جدید می تواند آنها را نجات دهد. پس از تصمیم گیری برای نوع زیستگاه هر یک از گونه ها برای انتقال جانداران به یک طرح مهاجرتی برنامه ریزی شده نیاز است ،نه اینکه یک جفت از هر جانداری را در گوشه ای از جهان رها کرد تا زندگی کنند.برای مثال فعالان زیست محیطی که به تازگی زیستگاه جدیدی برای پروانه ها یافته و آنها را انتقال داده اند از تصاویر هوایی و بررسی نقشه های محلی به منظور انتخاب منطقه ای بر اساس استاندارد زندگی این حشرات حساس استفاده کرده اند.

تحصیلات : ورود به گروهایی مانند:سازمان دهندگان مهاجرت جانداران

التیام دهنده جنین

شغل: درمان اختلالات جسمی قبل از تولد

سال احتمالی استخدام : 2020

گرایش: روزگاری بود که در آن جراحی جنین کاملا غیر قابل تصور بود. اکنون پزشکان می توانند اختلالات ستون فقرات را در جنین ها با جراحی ترمیم کنند و از سویی دیگر دانشمندان مشغول آزمایش بر روی شیو های درمانی سلول های بنیادین و ژنتیکی در موشهای باردار هستند. به زودی راه اندازی بانکهای دی ان ای مربوط به بیماری های کودکان می تواند به درمان بیماریهایی مانند سرطان اوتیسم و دیابت در رحم مادر کمک کند.

تحصیلات : حضور در مراکز رو به رشد درمانهای جنینی مانند: بیمارستان کودکان در فیلادلفیا یا بوستون

پیشگوی همه کاره

شغل: تحلیل داده ها برای پیش بینی آینده

زمان استخدام: 2015

گرایش: شورای کار آمریکا تخمین زده است که تا سال 2018 تعداد دانشجویان شاغل 20 درصد افزایش پیدا خواهد کرد. با در نظر گرفتن رشد اطلاعاتی افزایش بارگذاری اطلاعات اینترنتی و گسترش بیلبوردهای تبلیغاتی با توانایی تشخیص چهره،  نیاز به افرادی که بتوانند شیوه انتقال اطلاعات مختلف را برای تاثیر گذاری بیشتر انتخاب کنند به وجود خواهد آمد. تجارتهای مختلف به چنین تحلیلهای اطلاعاتی نیازمند خواهند شد. داده های خام به مواد اولیه ضروری و تحلیلگر این داده ها به سهامداران اطلاعاتی تبدیل خواهند شد که حقوق انحصاری تجارتهای مختلف را در ازای سهام داده ها مبادله خواهد کرد.

تحصیلات: علوم رایانه ای  یا آمار و سپس حضور در رشته های تخصصی پیش بینی در دانشگاها مانند: دانشگاه دی پائول

طراح اندامهای بدن

شغل ساخت اندامهای بدن

سال استخدام: 2020

گرایش: در آمریکا هر 90 دقیقه یک نفر در انتظار دریافت اندام پیوندی جان خود را از دست می دهد. با توجه به دو برابر شدن جمعیت چنین کشوری تا سال 2020 ، باید انتظار مشکلات بیشتری را در زمینه کمبود اندامهای داخلی بدن داشت. تا سال آینده شرکتی مانند شرکت tengion اندامهای ساده ای مانند مثانه را به صورت تجاری  ارائه خواهد داد. اما هنوز مشکلاتی بر سر راه ساخت اندامهای پیچیده تری مانند کلیه و قلب از سلولهای بدن خود بیمار وجود دارد.

تحصیلات: حضور در رشته مهندسی بیولوژیکی به منظور رشد و ساخت اندامها و نسوخ طبیعی بدن در آزمایشگاه ها

شغل متخصص تعامل انسانها و رباتها

شغل: کمک به انسانها و روباتها تا با یکدیگر کنار بیایند

سال استخدام: 2030

گرایش:رباتهای پرستار تا زمانی که نتوانند ریشخند بیمار خود را درک کنند قادر به کمک کردن نخواهند بود .نیازبه رباتهای کارگر هوشمند به منظور اطمینان از عملکرد بی نقص آنها در جهان انسانها، به شدت احساس می شود و پس از خلق چنین رباتهایی باید به آنها و به انسانها کمک کرد تا با یکدیگر کنار بیایند. از آنجا که تولید گسترده چنین رباتهایی می تواند منجر به محدود شدن روابط انسانها با یکدیگر شود، به افراد متخصصی نیاز پیدا خواهد شد تا بتوانند توانایی های اجتماعی و روباتیک انسانها را بهبود بخشیده و ترمییم کنند.

تحصیلات: تحصیل در رشته هوش مصنوعی در دانشگاهی مانند MIT، کارنگی یا استنفورد

نگهبان جهان

شغل : دیدن همه چیز با کمک ماهواره ها

زمان استخدام: 2030

گرایش: در حال حاضر ماهواره های چند طیفی می توانند شهرهای باستانی و مدفون شده را کشف کنند و یا تاثیر حرارت ، جمعیت و یا پوشش های زمینی را بر گسترش بیماری ها ردیابی کنند. با بهبود یافتن تصویر برداری ماهواره ای ، فضانوردان بیشتری قادر خواهند بود با ابزاری قدرتمند و دقیق مشابه گوگل ارث به زمین نگاه کنند.

تحصیلات: باستان شناسی یا فیزیک زمین شناسی وتصویر برداری زمینی در دانشگاه ویسکونزین

شغل معمار کیهانی

شغل: ساخت پایگاهای فضایی

سال استخدام: 2025

گرایش: اوباما گفته است فضا نوردان تا سال 2025 به یک اخترواره خواهند رسید. بر این اساس به زودی امکان استخراج فلزهای ارزشمند از دل مریخ و ساخت توقف گاهایی در این سیاره به وجود خواهد آمد. پروژهایی که نیازمند ساختمانها و ابزار نقلیه با توانایی فعالیت در حرارت زیر صفر و تابشهای شدید کیهانی خواهند بود.یافتن روشهایی برای زنده نگه داشتن انسانها در چنین شرایطی می تواند به زمینیان نیز کمک کند.

تحصیلات: کسب درجه دکترا در رشته معماری فضایی که در حال حاضر تنها در دانشگاه هوستون تدریس می شود.

متخصص و کارگر گداخت هسته ای

شغل: راه اندازی رآکتورهای گداخت هسته ای

سال استخدام :2025

گرایش:زمانی که در سال 2019 پروژه ITER در فرانسه راه اندازی شد. اولین راکتور حرارتی با امکان ذوب کردن هسته اتمها برای ایجاد انرژی محض خواهد بود. در صورت عملی شدن این پروژه در حدود پنج نیروگاه اینچنینی قادر خواهد بود انژی مورد نیاز شهر نیویورک را در پر مصرف ترین ساعات تامین کنند و به این شکل مشاغل در زمینه گداخت هسته ای افزایش یافته و مشاغلی مانند فیزیکدان تشخیصی گسترش خواهند یافت.

تحصیلات : دوره تابستانی Burning Plasma ITER  در آمریکا را بررسی کنید.

هکر افکار

شغل: خواندن افکار دیگران

سال استخدام: 2030

گرایش : سال گذشته برای اولین بار درخواست معرفی اسکن دروغ سنجMRI به عنوان شاهد یک پرونده ارائه شد. با وجود رد شدن این درخواست به دلیل پشتیبانی ضعیف علمی ، تکنیکهای ذهن خوانی رو به رشد گذاشته اند. دانشمندان در دانشگاه برکلی اکنون به راحتی می توانند با اسکن کردن ذهن، آنچه فرد می بیند را بازسازی کند و در ادامه خاطرات  رویاها و افکار قابل بازسازی خواهند بود. سطوح تعاملی مغز و رایانه نیز در دست تکمیل قرار دارد و در این شرایط زمینه های تحقیقاتی از قبیل روان درمانی نیازمند متخصصانی خواهد بود که قادرند ذهن را بخوانند.

تحصیلات: عصب شناسی و علوم رایانه در کنار هم

منبع:persianpet.org

 

درباره ی Mehri Alizadeh

همچنین ببینید

دیجی کالا

درسهایی از دیجی کالا و درامد روزانه ا میلیاردو دویست میلیون تومانی آن ، برای استارت تاپ ها

دیجی کالا در دوازدهمین همایش مدیریت کسب و کار های هوشمند در سازمان مدیریت صنعتی٬ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.